Palaa kohteeseen Pennut

Pentulista

PENNUT

Derekaz Lost in the Red Light District

Punanaamiovalkoinen poikapentu etsii omaa kotia (lisätty 2.3.2026)
Vielä omaa kotiaan etsii 20.11.2025 syntynyt punanaamiovalkoinen poika Derekaz Lost in the Red Light District. Poika on varhaiskastroitu ja saa kolmannen rokotuksensa 5.3. eli on valmis muuttamaan omaan kotiinsa 7.3. alkaen. Luonteeltaan ipana on reipas hurmuri, tottunut koiriin, turkki on kihartunut hienosti ja pojan kanssa voi harrastaa vaikka näyttelyitä, jos sellaiset kiinnostavat 🙂 En kuitenkaan kasvattajana näyttelyitä edellytä. Ei ainoaksi kissaksi, paras vaihtoehto olisi toisen yhtä aktiivisen poikakissan kaveriksi. Mukaan tulee runsas pentupakkaus ja kasvattajan elinikäinen tuki ja apu. En varaa pentua ennen kuin olen tavannut kotiehdokkaan kasvotusten 🙂 Kyselyt aluksi mieluiten sähköpostitse tai Whatsappilla.
i. CH Brylant Red Inspiration, CRX w 61
e. Derekaz My Sin is My Awesomeness, CRX f 03
FI*Derekaz (FB)
Hämeenlinna
Erika Aaltonen
derekaz.crx@gmail.com
puh. 044 3333 686


ODOTETTAVISSA OLEVAT PENTUEET

Ei odotettavissa olevia pentueita.




Kuinka saan pentueeni listalle?
Kasvattaja, ilmoita hallitukselle osoitteeseen hallitus@cornishrex.fi pentueestasi seuraavat tiedot:
– Syntymäaika (listalle ei oteta alle yhden kuukauden ikäisiä pentueita) TAI odotettu laskettu aika vähintään viikon tarkkuudella
– Pentueen isän nimi ja EMS-koodi
– Pentueen emon nimi ja EMS-koodi
– Pentujen värit ja sukupuolet
– Lisähuomiot, esimerkiksi jos joku pentu etsii sijoituskotia tms.
– Kasvattajan yhteystiedot kopioimme suoraan kasvattajalistalta, mutta pentulistalle voimme lisätä maininnan esimerkiksi pentujen kasvamisesta sijoituskodissa.

Ilmoitathan myös kun tilanne päivittyy, jotta lista pysyy ajantasalla. Odotettavissa olevat pentueet poistamme odotetun lasketun ajan jälkeen ja pentulistan pennut poistamme pentujen ollessa 4 kk ikäisiä, ellei kasvattaja toisin ilmoita.